Co zasiejesz dzisiaj- zbierzesz jutro

Świadome odżywianie

Co zasiejesz dzisiaj- zbierzesz jutro

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że klucz do naszej energii i zdrowia mamy  przed naszym nosem przynajmniej trzy razy dziennie. Często  odpowiedź na nasze problemy życiowe jest prosta, jednak nasza postawa, nawyki i sposób myślenia nie pozwala dostrzec  prawdy, że to co mamy na naszych stołach może budować lub rujnować nasze zdrowie. Globalne zdrowie na naszej planecie jest w kryzysie. Mam nadzieję, że dzieląc się tym czego się nauczyłam i moim osobistym doświadczeniem uda mi się zainspirować do zmiany chociaż kilka osób. Ostatnie badania naukowe jednoznacznie potwierdzają fakt, że najzdrowsza dieta dla współczesnego człowieka to naturalna dieta roślinna. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że to co i jak jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie emocjonalne, psychiczne i fizyczne. Jeśli chcemy być zdrowi, uniknąć głodu i ratować naszą planetę, musimy przyjąć  sposób odżywiania który jest ekologiczny, zdrowy, ekonomiczny i pozbawiony przemocy. To wszystko ma do zaoferowania nam naturalna kuchnia makrobiotyczna.

Teraz kiedy piszę te słowa za oknem świeci pięknie słońce i jest początek lata, kiedy nastanie jesień  wszyscy zaczniemy zbierać plony tego co „ zasialiśmy”. Pamiętajmy, że natury nie da się oszukać i, że to zasiejemy dzisiaj zbierzemy jutro.  Lato to wspaniała pora roku na która wszyscy z utęsknieniem czekamy, to wakacje, czas beztroski i zabawy. Z żywieniowego punktu widzenia to czas kiedy powinniśmy zapatrzyć nasze organizmy w witaminy i sole mineralne których źródłem są naturalne, świeże, piękne i kolorowe warzywa i owoce. Spożywane z pełnymi, nierafinowanymi ziarnami zboż, fasolkami, soczewicą, orzechami pestkami i nasionami zapewnia nam zdrowie na długie miesiące.

Czas szybko leci, więc już teraz pomyślmy o tym, że przed nami jednak jesień i zima, czas  nie tylko zbierania plonów, ale także czas zwiększonej zachorowalności na choroby przeziębieniowe, grypy, katary itp. Jeżeli latem odżywialiśmy się prawidłowo, czeka na nas wspaniała nagroda w postaci zdrowia, zwiększonej odporności i zdolności do pokonywania chorób.

Add a comment

You must be logged in to comment.